23. december
Pogosto in na mnoge različne načine je Bog govoril našim praočetom po prerokih in jim odkrival svoje načrte. Zdaj pa, v teh zadnjih časih, nam je Bog spregovoril po svojem Sinu Jezusu Kristusu.
Pismo Hebrejcem 1,1.2 (ŽNZ)
Stefan Zweig je v svoji knjižici “Veliki trenutki človeštva” (”Sternstunden der Menschheit”) v poglavju ”Prva beseda čez ocean” opisal prelomni tehnični dosežek 19. stoletja. Piše o polaganju prvega podvodnega kabla med Anglijo in Ameriko, ki naj bi omogočil telegrafsko komunikacijo med starim in novim svetom. Za ta projekt se je odločil mlad ameriški podjetnik Cyrus W. Field ter ga uresničil z neverjetno energijo in vztrajnostjo. Uspelo mu je šele v tretjem poskusu, in sicer z dvema posebej predelanima ladjama. V Ameriki je ta pionirski podvig sprožil pravo navdušenje, Cyrusa W. Fielda pa so opevali kot narodnega junaka. Prvo sporočilo, poslano po telegrafu, je bila čestitka angleške kraljice Viktorije. Telegram je 16. avgusta 1858 v večernih urah prispel v New York in je bil štirinajst dni največja senzacija v državi. Vendar je navdušenje trajalo le kratek čas, saj je bila povezava kmalu prekinjena. Trajalo je še osem let, preden je nov kabel končno omogočil delujočo komunikacijo.
Božja prizadevanja za nas, njegova neutrudna dejanja, s katerimi kljub našemu zavračanju in ravnodušnosti vedno znova vzpostavlja stik z nami, so še bolj osupljiva kot dosežki v zgodovini razvoja tehnologije. Sveto pismo priča o neprekosljivi zgodovini komunikacije, o Bogu, ki na različne načine ljudem prihaja naproti in jih želi spoznati. Stvarnik in Odrešenik tega sveta nam govori; tolaži nas, kaže pot, zapoveduje, opozarja, spodbuja, krepi. Božje delo iskanja je doseglo svoj absolutni vrhunec z Jezusovim rojstvom na tem svetu. S sporočilom in delom svojega Sina nam je Bog sporočil vse, kar je odločilnega pomena za naše zdajšnje in večno življenje.
Klaus Kästner
—
Copyright: © 2021 Advent-Verlag GmbH, Pulverweg 6, 21337 Lüneburg, Germany
Translation of work: Andachtsbuch 2022