20. september
Bog upanja pa naj vas napolni z vsem veseljem in mirom v verovanju, da ste prebogati v upanju, v moči Svetega Duha.
Pismo Rimljanom 15,13 (CHR)
Kaj pomeni “biti bogat” v Božjih očeh? Ali to pomeni zavezanost revščini v finančnem smislu? Ne nujno. Te besede naj bi nam dale drugačen pogled na denar.
“Bog pa more čez vas razliti obilo vsake milosti, da imate v vsem vsekdar vso obilost in ste bogati za vsako dobro delo” (2 Kor 9,8 CHR). Bog poskrbi, da smo obilno obdarjeni in imamo vedno dovolj, da te darove uporabimo zanj. Bogastvo, ki nam ga daje Bog, prinaša veliko priložnosti, da ga posredujemo naprej.
Po moči vere lahko postanemo bogatejši v upanju, kot piše v uvodnem besedilu iz Pisma Rimljanom. Božjega bogastva, kot ga razumemo tukaj, ne moremo pridobiti z lastnim trudom, temveč je to Božji dar – poleg ljubezni, blagoslova, odpuščanja in še marsičesa drugega. To se ujema tudi z Jezusovo priliko o bogatem kmetu, ki je svoje bogastvo zbiral iz lastnih interesov. Kmet je imel dober pridelek in je potreboval več prostora za shranjevanje svojega pridelka. Vendar mu je Bog hitro pojasnil, da ga počivanje na bogastvu ne bo pripeljalo nikamor. “‘Neumnež! To noč bodo terjali tvojo dušo od tebe, in kar si pripravil, čigavo bo?’ Tako je s tistim, ki sebi nabira zaklade, ni pa bogat pred Bogom” (Lk 12,20.21).
Evangelist Matej povzema Jezusovo mnenje o bogastvu: “Ne nabirajte si zakladov na zemlji, kjer uničujeta molj in rja in kjer tatovi vlamljajo in kradejo; nabirajte pa si zaklade v nebesih, kjer jih ne uničujeta ne molj ne rja in kjer tatovi ne vlamljajo in ne kradejo. Kjer je namreč tvoj zaklad, tam bo tudi tvoje srce” (Mt 6,19–21). Ali si želite imeti takšno bogastvo?
Georgia Busch
—
Copyright: © 2021 Advent-Verlag GmbH, Pulverweg 6, 21337 Lüneburg, Germany
Translation of work: Andachtsbuch 2022