24. januar
“Čeprav bi namreč morali biti po tem času že učitelji, ponovno potrebujete koga, da bi vas naučil začetne prvine Božjih izrekov. Postali ste potrebni mleka, ne močne hrane. Kdor se namreč hrani z mlekom, nima izkušnje z besedo pravičnosti, saj je še otrok. Močna hrana je za odrasle, za take, ki imajo zaradi svoje trajne drže izurjena čutila, da razlikujejo med dobrim in zlim.” Pismo Hebrejcem 5,12–14
Bavarski radio vsako leto organizira program, v katerem predvajajo odlomke pesmi šestih izvajalcev. Nato morajo tekmovalci v 20 sekundah po telefonu pravilno uganiti vseh šest pesmi in njihove izvajalce. Za to prejmejo 500 evrov ali večkratnik tega zneska, če predhodniki niso poznali odgovora.
24. januarja 2019 je neki moški uganil vseh šest naslovov in prejel 16.000 evrov. To je bila nagrada za vsakodnevno poslušanje glasbenih programov do približno 22. ure. Za dobitek 500 evrov je vložil veliko časa, na koncu pa je dobil še veliko več.
Apostol Pavel v Pismu Hebrejcem 5 govori o kristjanih, ki še vedno potrebujejo »mleko«, kar pomeni, da še nimajo trdnega stališča. Še vedno potrebujejo navodila pri razlikovanju med dobrim in zlom v vsakdanjem življenju, čeprav so že dlje časa v cerkvi. Posledično so še vedno neodločni, ko se srečajo z novimi zamislimi in mnenji, ter zaskrbljeni in negotovi, ko jih vprašajo o razlogih za njihovo vero.
Danes si običajno lahko privoščimo nakup Svetega pisma in ga potem tudi beremo. Vendar je brez koristi, če leži na nočni omarici ali nabira prah na polici. To je tako, kot bi imeli zdravilo, a ga ne bi vzeli in se potem spraševali, zakaj ne ozdravimo.
Če želimo postati in biti duhovno zdravi in močni, je dobro, da redno načrtujemo čas za Božjo besedo v miru in tišini. Če potem tisto, kar spoznamo, tudi udejanjamo v vsakdanjem življenju in če razumemo svetopisemska načela, se nam ni treba v vsaki (novi) situaciji spraševati, kaj je dovoljeno in kaj ne. Ne bo nas vznemirila vsaka nova zamisel ali »resnica«, temveč bomo svojo vero izpovedovali na razumljiv in prepričljiv način.
Günter Schlicke